Finał Wojewódzki Ligi Mini Siatkówki Dziewcząt

22.04.2018 r. na hali ŁKS-u w Łodzi odbył się Finał Województwa Ligi Mini Siatkówki Dziewcząt w kategorii „dwójek” – rocznik 2007, „trójek” – rocznik 2006 i „czwórek” rocznik 2005. W finałach w kategorii trójek i czwórek wystąpiło po 8 najlepszych drużyn w województwie.

W trójkach klub WKS Siatkarz Wieluń reprezentował jeden zespól w składzie: Julka Pęciak, Natalia Kucharczyk, Oliwia Misiek i Ola Jesionek. Dziewczyny przegrały po 2 : 0 trzy mecze w grupie, mecz na krzyż z trzecią drużyną drugiej grupy ŁASKOVIĄ Łasak przegrały 1 : 2, a w meczu o VII miejsce pokonały drużynę PSP Lgotę Wielką 2 : 0 i zajęły VII miejsce w turnieju. Trener: Edyta Bukowiecka

W kategorii „czwórek” rywalizowały dwa nasze zespoły: WKS Siatkarz II w składzie: Ola Mielczarek, Natalia Madziara, Małgosia Wojtyra, Julka Pacyna, Natalia Straszak i Marianna Prażanowska w grupie przegrały 0 : 2 z Liderem Konstantynów I i z Libero Aleksandrów Łódzki oraz pokonały zespół UKS Volley 34 Łódź 2 : 0. W meczu o V miejsce uległy drużynie ŁKS Łódź 0 : 2 i ostatecznie zajęły VI miejsce w turnieju.

Najlepiej w finałach „czwórek” spisał się WKS Siatkarz I Wieluń w składzie: Ola Pacyna, Oliwia Smolnik, Ola Kokocińska, Dobrochna Kaczmarska, Asia Siwak i Karolina Gajda, który w grupie pokonał kolejno: ŁKS Łódź 2 : 0 (17:15 ; 15:6), Lider Konstantynów II – 2 : 0 (15:10 ; 15:12) oraz UKS Zduńska Wola – 2 : 0 (15:9 ; 15:8), w meczu półfinałowym rozegranym z Libero Aleksandrów Łódzki nasze dziewczyny przegrały 0 : 2 (10:15 ; 8:15). W meczu o III miejsce ponownie spotkaliśmy się z Liderem Konstantynów II i po wyrównanym i pełnym emocji meczu nasze siatkarki wygrały 2 : 0 (15:13 ; 21:19) tym samym zapewniając sobie III miejsce i brązowy medal w turnieju. Gratulujemy!!!
Trenerem dziewcząt jest Katarzyna Pałyga

Wszystkie uczestniczki Finału dostały pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenie na mecz finałowy Orlen Ligii Kobiet o I lub III miejsce (półfinały w toku), gdzie gospodarzem będzie ŁKS COMMERCECON Łódź.

Share Now

Podobne wpisy